Потрібна консультація? Зв’яжіться з нашим менеджером, і він допоможе вам з вибором

Якщо здоров'я та гарне самопочуття для вас у пріоритеті, постарайтеся підтримувати в приміщенні правильний та комфортний мікроклімат. Для цього необхідно не тільки регулярно провітрювати кімнати або освіжати їх кондиціонерами повітря, але також використовувати зволожувач повітря.

Навіщо потрібен зволожувач повітря для дому

Взимку, коли вмикається центральне опалення, та спекотним літом, коли працюють кондиціонери, повітря пересушується, а це – загроза для здоров'я людини. Через сухе повітря псується шкіра, погіршується самопочуття, зростає втомлюваність, розсіяність і сонливість, а головне, знижується імунітет. Бронхи людини здатні до самоочищення, а занадто сухе повітря знижує цю здатність, через що організм стає більш вразливим до інфекційних та інших захворювань, підвищується ризик підхопити застуду або щось гірше.

Через сухість повітря в першу чергу страждають алергіки, астматики та люди із захворюваннями дихальних шляхів, однак навіть найздоровіша людина може згодом відчути на собі наслідки тривалого перебування в приміщенні з сухим спертим повітрям.

Маленьким дітям також потрібне досить вологе повітря, особливо немовлятам, тому що в перші місяці життя у дітей дуже чутлива слизова оболонка носа та ротової порожнини. Через брак вологи вони пересихають, перестають виконувати захисну функцію, і в результаті дитячий організм стає більш вразливим до хвороб, на цьому фоні часто розвиваються алергії. Також сухе повітря негативно впливає на стан шкіри та волосся та дитини, що стає помітним набагато швидше, ніж у дорослого. Зволожувач повітря допоможе покращити стан шкіри дитини та запобігти виникненню алергії.

Правильна вологість повітря важлива не тільки для людського організму, але й для рослин, якими багато хто так любить прикрашати будинок. Деякі з них потребують вологи настільки, що їх доводиться щодня обприскувати водою або протирати вологою серветкою, і навіть ставити поруч ємності з водою. Але варто визнати – це не завжди ефективно, та й доглядати такі рослини – той ще клопіт. Окрім людей і рослин, достатньої вологості повітря потребують також дерев'яні меблі та паркетна підлога, які за нестачі вологи розсихаються.

Зволожувач повітря для дому допоможе підтримувати в приміщенні комфортний рівень вологості, забезпечить свіжість повітря, легке дихання, а також підтримувати імунітет. Зволожувачі прості в експлуатації та надійні в роботі, а їхня ефективність залежить від характеристик моделі.

Як вибрати зволожувач повітря для квартири

Спочатку необхідно розібратися, які прилади представлені на ринку. Зволожувачі бувають трьох типів:

 • традиційні.
 • парові.
 • ультразвукові.

Принцип роботи традиційних зволожувачів – «холодне» випаровування: повітря з приміщення засмоктується вентилятором і проганяється через зволожену сітку, таким чином забезпечуючи зволоження повітря, а також його очищення від пилу за рахунок осідання останньої у воді. Такі прилади споживають мало енергії та не вимагають додаткового контролю, проте не дуже ефективні, а також потребують регулярного догляду – зміни води та фільтру. Ключова перевага – можливість автоматично підтримувати рівень вологості завдяки датчику зволоження.

Принцип роботи парових зволожувачів – «гаряче випаровування»: вода нагрівається та перетворюється на пару за допомогою двох електродів. Це дуже прості в експлуатації, ефективні та енергозатратні прилади, які потребують регулювання швидкості зволоження для більш економного використання. Додатковою перевагою є підвищення температури у приміщення, що не завадить, якщо вам потрібен підігрів. Недоліки – підвищений рівень шуму та ризик створити ефект сауни за умови помилкового вибору потужності приладу.

Принцип роботи ультразвукових зволожувачів – перетворення води у водяну хмару з мікроскопічними крапельками за допомогою високочастотних коливань. Сухе повітря з приміщення всмоктується вентилятором, проходить через цю водяну хмару та розподіляється кімнатою з частинками вологи. До обробки вода очищається від домішок спеціальним фільтром. Ультразвукові зволожувачі повітря використовують найбільш ефективну технологію зволоження повітря, споживають мало енергії, мають досить високий рівень продуктивності та низький рівень шуму, тому підходять для використання вдома. Деякі дорожчі моделі також здатні підігрівати воду, щоб уникнути охолодження приміщення.

Окрім типу приладу, під час вибору зволожувачів повітря для квартири або офісу необхідно звертати увагу на такі загальні для них характеристики:

 • Швидкість випаровування та ємність. Ці параметри допоможуть зрозуміти, скільки прилад зможе пропрацювати без доливання води. Оптимально брати такий зволожувач, якого вистачить щонайменше 8 годин безперервної роботи.
 • Площу приміщення, на яке розрахований прилад. Чим більше приміщення, тим потужнішим, тим більшого об’єму має бути зволожувач повітря.
 • Рівень шуму. Достатньо рівня в 25-30 Дб. Проте слід переконатися, що звуки системи оповіщення приємні вуху та не розбудять вас серед ночі, а булькання під час забору води не дуже гучне. Ці параметри залежать від моделі.
 • Вбудовані гігрометр та гіростат – датчики рівня вологості та інтенсивності зволоження. Їх наявність забезпечує автоматичну підтримку оптимального рівня зволоження в приміщенні.
 • Керування. Більш прості моделі управляються з вбудованої панелі управління, тоді як більш просунуті – за допомогою дистанційного пульта. Очевидно, зручніший другий варіант. У такому випадку повітрозволожувач зазвичай підключається до системи «розумного будинку», завдяки чому відкривається безліч додаткових можливостей для налаштування та керування приладом.
 • Індикатори режимів роботи та підсвічування. У деяких моделях вони дуже яскраві, що може порушити комфорт користувача вночі. Тому рекомендуємо вибирати зволожувачі з нічним режимом.
 • Ароматизація. У деякі моделі зволожувачів можна додавати у воду ефірні олії, щоб надати повітрі приємного запаху. Якщо для вас це важливо, шукайте прилад із такою функцією.
 • Іонізація повітря. Забезпечує запах свіжості та покращує самопочуття.

Доповнимо, що навіть за наявності вбудованих датчиків вологості, варто встановити додатковий датчик у приміщенні, щоб отримувати більш точні дані. Справа в тому, що вбудовані датчики показують лише рівень вологості в безпосередній близькості від приладу, у той час як точнішими щодо всього приміщення будуть показання, взяті з точки далеко від приладу. Також вбудовані датчики часто дають похибки, і це варто враховувати. Оптимально – вимірювати показники у різних місцях кімнати для отримання об'єктивних даних.

Ультразвуковий зволожувач повітря в дитячу

Під час вибору повітрозволожувачів до дитячої кімнати слід врахувати її площу, а також звернути увагу на безпеку зволожувача для дітей.

Традиційний зволожувач повітря – непоганий варіант, тому що це простий та екологічний пристрій, який дозволяє регулювати інтенсивність зволоження. Паровий використовувати в дитячій не рекомендується, тому що він небезпечний для дитини та вимагає ретельного дотримання правил безпеки.

Оптимальний вибір – ультразвуковий зволожувач повітря. Це найефективніші та найсучасніші прилади з низьким рівнем шуму, завдяки чому їх можна включати навіть уночі, не ризикуючи розбудити дитину. Моделі останніх років, що підключаються до Wi-Fi, максимально зручні в управлінні та дозволяють контролювати мікроклімат у дитячій навіть з іншої кімнати або за межами будинку.

Вкрай важливо стежити за рівнем вологості в дитячій та підтримувати його на належному рівні, адже від надлишку вологи теж бувають неприємні наслідки – грибок та пліснява, а вони небезпечні і для дітей, і для дорослих. Тому для дитячої рекомендуємо обов'язково вибирати модель з гігрометром – датчиком рівня вологості.

Де купити зволожувачі повітря

Купити зволожувач повітря в Україні недорого та хорошої якості ви можете у Ланет КЛІМАТ. Ми пропонуємо широкий асортимент кліматичного обладнання найкращих світових виробників за приємними цінами, допомагаємо з вибором і самі доставляємо та встановлюємо техніку в Київській області:

 • Київ;
 • Бровари;
 • Буча;
 • Ірпінь;
 • Вишневе.

Щоб дізнатися, скільки коштує зволожувач та замовити доставку, зателефонуйте нашому менеджеру – ви отримаєте докладну консультацію та допомогу спеціаліста.