Монтаж VRF-системи

Різних видів систем кондиціонування сьогодні існує безліч, але всі вони мають свої особливості та сфери застосування. Для того, щоб забезпечити комфортну атмосферу у великих приміщеннях та будинках, потрібно встановити так звану VRF-систему. Її основна відмінність полягає у можливості підключення до одного зовнішнього блоку великої кількості внутрішніх. У зв'язку з досить складною структурою, монтаж подібних систем відрізняється трудомісткістю та вимагає виключно професійного підходу. Про особливості та переваги, якими володіє мультизональна система кондиціонування VRF, розповімо далі.

Від чого залежить ціна встановлення VRF

Вартість послуги складається з безлічі факторів, що впливають на підсумкову ціну. Залежно від складності проведених робіт і індивідуальних особливостей проекту, вам буде складений попередній план і розрахований кошторис, щоб замовник міг орієнтуватися, скільки коштів йому доведеться витратити для функціонування VRF-систем кондиціонування.

Якщо у вас є необхідність використовувати VRF-системи кондиціонування, купити та встановити їх ви можете за допомогою професіоналів проектно-монтажної компанії Ланет КЛІМАТ. Висококваліфіковані фахівці підприємства, що має шестирічний досвід на ринку, допоможуть підібрати техніку, що підійде індивідуально вам, а також реалізують проєкт у найкоротші терміни.

Компанія здійснює встановлення VRF будь-якої складності в Києві та області (Ірпінь, Буча, Бровари, Ворзель, Обухів, Золоче, Вишневе, Чайка, Софіївська Борщагівка, Петропавлівська Борщагівка, Бориспіль й інші населені пункти +/- 30 км від Києва).

Почати співпрацю з Ланет КЛІМАТ ви можете вже зараз, залишивши заявку на офіційному сайті компанії. Після цього вам допоможуть підібрати той тип обладнання, який підійде саме під ваше приміщення, і встановлять його у відповідності з усіма вимогами, щоб кліматична техніка справно працювала та підтримувала комфортну атмосферу.

breef
Щоб розрахувати вартість точніше - заповніть наш бриф

Потрібна консультація? Зв’яжіться з нашим менеджером, і він допоможе вам з вибором

Для чого потрібні VRF-системи та їхні особливості

VRF-система незамінна для проведення якісного обслуговування та забезпечення комфортного мікроклімату у великогабаритних об'єктах, до яких можна віднести житлові приміщення або адміністративні будівлі з великою площею, великі торгові центри та офісні будівлі, а також масштабний ресторан. Щоб необхідна температура повітря підтримувалася в кожній кімнаті або офісі будівлі, потрібна багаторівнева система, що працює злагоджено й надійно. Саме для цього встановлюються VRF-системи, принцип роботи яких полягає в злагодженому функціонуванні на досить масштабних площах.

У порівнянні зі спліт-системами, VRF-системи кондиціонування мають чимало переваг, серед яких можна виділити такі:

 • підтримання комфортної температури та належного рівня вологості повітря в об'єктах, площа яких перевищує 100 тис. квадратних метрів;
 • підключення до одного зовнішнього блоку, навіть якщо внутрішніх блоків існує велика кількість;
 • кондиціонування кожного з приміщень у всій будівлі проводиться за індивідуальними рішеннями;
 • об'єднання декількох VRF-систем в єдине ціле для максимальної зручності управління й обслуговування.

Таким чином можна з максимальною зручністю організувати кондиціонування у приміщеннях із великою площею — ресторанних комплексах, офісних і промислових будівлях, торгових центрах і кінотеатрах, супермаркетах та інших великих будовах.

Де встановлюються VRF-системи

VRF-система — це цілісний комплекс, що складається з ряду компонентів. До них відносяться внутрішні та зовнішні блоки, а також фреоновий трубопровід, модулі управління і диспетчеризації, рефнети та безліч інших не менш важливих елементів. Щоб правильно підібрати, а в подальшому встановити такий складний пристрій, потрібно професійний підхід, який дозволить забезпечити безперебійну роботу мультизональної системи.

Монтаж VRF-систем — досить складний процес, що вимагає комплексного підходу. Складається він із декількох етапів:

 • прокладка трубопроводу та монтаж фреонових систем, від правильності виконання яких безпосередньо залежать подальші витрати, пов'язані з експлуатацією;
 • коли рефнети встановлені, майстри приступають до перевірки герметичності фреонових магістралей і тестування правильності їх функціонування;
 • роботи щодо встановлення внутрішнього блоку мультизональної системи, які закріплюються на перегородках будівлі;
 • виконання монтажу пультів для індивідуального управління роботою внутрішніх блоків, а також встановлення центрального управління;
 • далі встановлюється зовнішній блок VRF-системи, розміщення якої може проводитися як на даху, так і у внутрішньому дворі будівлі, або для цього виділяється окреме приміщення;
 • коли внутрішні та зовнішній блок VRF-системи встановлені, виконується підключення фреонового трубопроводу до блоків;
 • далі проводиться електричне підключення в ручному або автоматичному режимі;
 • проведення герметизації та вакуумування VRF-системи, при яких неконденсовані речовини видаляються з усіх елементів обладнання;
 • останній етап — пуско-налагоджувальні роботи, що дозволяють запустити систему в тестовому режимі і ввести її в експлуатацію.

Ті власники бізнесу, які вирішують заощадити та намагаються встановити внутрішній і зовнішній блок VRF-системи самостійно, або залучають недостатньо кваліфікованих майстрів, в результаті допускають фатальні помилки. У зв'язку з цим можуть виникнути не тільки зайві витрати у великих обсягах, а й порушення герметизації, поломки компресора та інші проблеми в процесі експлуатації. Уникнути прикрих помилок та упущень можна лише з серйозним підходом до вибору проектно-монтажної компанії.