Вентиляція мансарди

Протягом багатьох років мансардний поверх використовували здебільшого для зберігання речей, які рідко потрібні в побуті. Проте дедалі частіше мансарда у приватному будинку стає улюбленим місцем для відпочинку сім’ї, затишних вечорів та переглядів фільмів у компанії друзів.

Незалежно від призначення поверху, вкрай важливо забезпечити правильну вентиляцію на горищі. Це допоможе не лише створити правильний мікроклімат, але й покращити енергоефективність, запобігти появі грибка у всьому будинку та продовжити експлуатаційний термін даху будівлі. Щоб досягти оптимальних показників повітря, важливо довірити проєктування та встановлення вентиляції в будинку з мансардою професіоналам. Досвідчені спеціалісти враховують особливість кожного приміщення, підбирають надійну кліматичну техніку та здійснюють правильний монтаж, що допомагає досягти максимальних показників ефективності встановленого обладнання.

Монтаж вентиляції мансарди від Ланет КЛІМАТ

Ланет КЛІМАТ — проєктно-монтажна компанія, яка об'єднує професіоналів з багаторічним досвідом й реалізує проєкти різного масштабу та складності. Спеціалісти Ланет КЛІМАТ здійснюють монтаж з використанням виключно оригінальних комплектуючих, що дозволяє забезпечити максимальні показники ефективності та тривалості роботи вентиляційного обладнання. Компанія надає офіційну гарантію на виконані роботи, адже впевнена в професіоналізмі майстрів та якості матеріалів, які вони використовують.

Ланет КЛІМАТ здійснює встановлення вентиляції та іншої кліматичної техніки в межах Києва та області (Ірпінь, Буча, Бровари, Ворзель, Обухів, Золоче, Вишневе, Чайка, Софіївська Борщагівка, Петропавлівська Борщагівка, Бориспіль та інші населені пункти в радіусі +/- 30 км від Києва). Щоб замовити монтаж, телефонуйте за номером, вказаним на сайті компанії. Менеджери Ланет КЛІМАТ нададуть детальну інформацію та допоможуть з вибором надійного обладнання за найкращими цінами. У зручний для вас час спеціалісти компанії приїдуть для здійснення замірів, необхідних для створення проєкту. Після погодження переліку та вартості робіт із замовником майстри здійснюють оперативне встановлення вибраної вами техніки.

breef
Щоб розрахувати вартість точніше - заповніть наш бриф

Потрібна консультація? Зв’яжіться з нашим менеджером, і він допоможе вам з вибором

Вентиляція будинку з мансардою

В процесі проєктування будь-якого приміщення важливо особливу увагу приділити вентиляції у кожному приміщенні незалежно від його призначення. Помилково вважають, що додаткова вентиляція потрібна лише у житлових кімнатах та зонах з підвищеною вологістю. З огляду на це, мансарди часто залишаються поза увагою проєктувальників. Іншою ситуація є лише у випадках, коли мансардний поверх виконуватиме функцію житлової кімнати.

Важливо розуміти, що незалежно від призначення поверху вентиляція мансарди є обов’язковою умовою для створення безпечного простору для життя людей на довгі роки.

Для чого потрібна вентиляція в мансарді

Правильна вентиляція на мансарді дозволить уникнути ряду проблем, зокрема:

  • появи затхлого повітря;
  • утворення та розповсюдження плісняви та грибка;
  • підвищеної вологості та осідання конденсату на стелі;
  • порушення терморегуляції;
  • руйнування елементів конструкції покрівлі;
  • проблем зі здоров’ям та послаблення імунітету мешканців будинку.

Вентиляція в мансарді має безпосередній вплив на мікроклімат не лише у мансардному приміщенні, але й на показники повітря у всьому домі. Вона здатна позитивно вплинути як на здоров’я кожного, хто знаходиться у будинку, так і на тривалість експлуатаційного терміну ремонту та покрівлі будівлі.

Вентиляція даху в мансарді

Професійно встановлена вентиляція в мансарді регулюватиме рівень вологості, що дозволить продовжити термін придатності теплоізолятора, попередити руйнування дерев’яних конструкцій і корозію металочерепиці тощо. Окрім того, вентиляція в житловій мансарді заощадить ваші енергоресурси й тим самим оптимізує витрати на опалення будинку в зимовий період. Вентиляція даху мансарди допоможе забезпечити його рівномірне прогрівання та, як наслідок, танення снігу взимку й уникнення перегріву елементів у спекотний період.

Також вентиляція даху над мансардою дозволяє забезпечити циркуляцію повітря всередині конструкції та видалити зайву вологу. Крім того, вона сприяє досягненню норми температури під покрівлею — не вище 4 градусів від температури на вулиці. Вентиляція необхідна як в звичайній, так і в утепленій мансарді. Правильна вентиляція утепленої мансарди збереже матеріал обрешітки та утеплювач під обшивкою.

Ще однією суттєвою перевагою є те, що вентиляція горища в приватному будинку вирівнює тиск повітря під дахом та над ним в умовах сильного вітру, завдяки чому вдається знизити його підйомну силу, яка здатна зірвати покрівлю будівлі.

Види систем вентиляції для мансарди

Вентиляція приватного будинку з мансардою може бути забезпечена декількома способами:

  • Природним. Цей тип вентиляції є простим у встановленні та відносно недорогим. Суттєвим недоліком є те, що ефективність її роботи залежить від температури навколишнього середовища. Так, в спекотний період вентиляції на горищі може не бути зовсім, адже обов’язковою умовою для повітрообміну є різниця в температурних показниках на вулиці і всередині приміщення.
  • Примусовим. Примусова вентиляція передбачає встановлення обладнання для забезпечення штучного руху повітря. Її ефективність не залежить від погодних умов, проте вартість обладнання та монтажних робіт є доволі високою.
  • Змішаним. Вентиляція змішаного типу є найбільш ефективною. За необхідності встановлене обладнання забезпечує подачу повітря, в іншому випадку повітрообмін здійснюється природним шляхом.

Вибирати тип вентиляції слід з урахуванням кліматичних умов, особливостей всієї будівлі та мансардного приміщення зокрема. Вентиляція в дерев’яному будинку з мансардою чи в будинку з цегли або газоблоку — в будь-якому випадку важливо забезпечити безперебійний повітрообмін. Це продовжить експлуатаційний термін окремих елементів та будівлі в цілому.

Якщо вам потрібна ефективна вентиляція будинку з мансардою, звертайтеся у Ланет КЛІМАТ. Спеціалісти з багаторічним досвідом запропонують оптимальне рішення для вашого будинку та забезпечать комфортні кліматичні умови на довгі роки.