Встановлення фанкойла

Комфортний температурний режим позитивно впливає на здоров'я, самопочуття та працездатність людей, тому встановлення кліматичного обладнання – не розкіш, а необхідність. Але як бути при потребі монтажу системи охолодження повітря/нагріву повітря у великому офісі або торговому центрі? Впоратись з цим завданням допоможе система чилер-фанкойл.

Ланет КЛІМАТ – проєктно-монтажна компанія з багаторічним досвідом роботи та кваліфікованим штатом. Ми пропонуємо широкий спектр послуг з продажу та монтажу кліматичного обладнання. У нас ви можете купити системи чиллер-фанкойл і замовити монтаж системи охолодження повітря. За вашою заявкою наш інженер приїде на об'єкт для оцінки масштабів робіт, складе план-схему і кошторис і погодить їх з вами. І тільки після цього бригада монтажників приступить до роботи.

Компанія Ланет КЛІМАТ працює в Києві та області: Ірпінь, Буча, Бровари, Ворзель, Обухів, Золоче, Вишневе, Чайка, Софіївська Борщагівка, Петропавлівська Борщагівка, Бориспіль, зокрема й інші населені пункти +/-30 км від Києва.

Встановлення фанкойла

Монтаж системи охолодження повітря чиллер-фанкойл проводиться в декілька етапів.

 • Підготовка. Вивчення приміщення та його особливостей, вибір необхідного обладнання та місця для монтажу чилера та фанкойлів, яке визначається, виходячи з характеристик обладнання та необхідності його повноцінного обслуговування.
 • Монтаж спеціальних опорних рам, на які потім буде встановлюватися чиллер. Це необхідно для віброізоляції, щоб виключити істотні коливання при експлуатації приладу.
 • Монтаж чилера, встановлення фанкойлів, і монтаж гідравлічного контура – підключення трубопровода та фанкойлів – створення єдиної кліматичної системи.
 • Налагодження та тестування.

Монтаж системи охолодження повітря чилер-фанкойл доцільно робити в торгових центрах, супермаркетах, промислових приміщеннях і офісах open space.

Залишайте заявку на встановлення фанкойла на сайті або телефонуйте менеджеру, щоб ознайомитися з цінами на обладнання та монтажні роботи.

Потрібна консультація? Зв’яжіться з нашим менеджером, і він допоможе вам з вибором

Що таке фанкойл

Фанкойл — це приймач охолодженого або нагрітого теплоносія, кінцевий елемент системи кондиціонування повітря типу чилер-фанкойл. Його основна функція – опалення або охолодження повітря в приміщенні, організація теплової завіси. Також називають вентиляторним доводчиком.

Принцип роботи фанкойла полягає в наступному. Прилад складається з теплообмінника (радіатора) та вентилятора, який прокачує через нього кімнатне повітря. Теплоносій (вода або незамерзаюча суміш) циркулює теплообмінником, віддаючи тепло або холод приміщенню. Також фанкойл може забезпечувати подачу припливного повітря, при підключенні до системи вентиляції. Під час роботи на охолодження утворюється конденсат, який через трубопровід відводиться на вулицю або в каналізацію.

Існують фанкойли різної конструкції – настінні, підлогові, повністю приховані доводчики, але найбільш поширені стельові фанкойли, які монтуються в стандартні осередку підвісної стелі.

Фанкойли забезпечують кращу циркуляцію повітря, що дає можливість використовувати опалювальні прилади меншого розміру або зменшувати температуру теплоносія. Організація теплової завіси за допомогою доводчика дозволить ефективно опалювати виходи з людних приміщень – торгово-розважальних центрів, метро тощо.

Вигідною особливістю фанкойла є можливість взимку відключити його від чилера та перепідключити до теплового насоса або котла, щоб обігрівати приміщення. Однак замість котла в такому випадку рекомендується використовувати тепловий насос, як ефективний, економічний і екологічний інструмент.

Фанкойл для охолодження

При обладнанні системи охолодження повітря з фанкойлом обов'язково використовується чилер – пристрій для охолодження рідини, який виконує роль зовнішнього кондиціонера спліт-системи, і зазвичай розміщується на даху.

Принцип роботи системи чилер-фанкойл такий:

 • вода по трубопроводу, за допомогою насосної станції, надходить в теплообмінник фанкойла;
 • повітря з приміщення забирається всередину фанкойла;
 • всередині приладу повітря охолоджується при зіткненні з теплообмінником;
 • охолоджене повітря видувається назад вентилятором.

Інтенсивність охолодження можна міняти, для цього задається певна швидкість вентилятора. Втім, сучасні кліматичні системи часто мають функцію автоматичного регулювання швидкості вентилятора та підтримки необхідної температури в приміщенні.

Перевагами системи чиллер-фанкойл також є:

 • масштабованість – можна робити поступове встановлення фанкойлів, додаючи нові при розширенні опалювального/охолоджуваних приміщень;
 • індивідуальне регулювання вузлів, аж до нагрівання/охолодження окремих приміщень;
 • універсальність – систему легко переналаштувати, не прив'язуючись до відстані між вузлами;
 • можливість зв'язати між собою декілька чилерів і управляти всією системою автоматично за допомогою пульта;
 • безпеку для людей – з ризиків лише можливість заливу приміщень, при цьому є способи попередити та обмежити наслідки.