Встановлення систем охолодження: чилер і фанкойл

Наразі на ринку кліматичної техніки існує великий вибір різноманітних систем, кожна з яких має свої відмінні риси. Важливу роль серед усіх доступних варіантів відіграє система охолодження приміщення чилер-фанкойл.

Такий тип обладнання є мультизональною системою кондиціонування, головною особливістю якої є здатність створення комфортних кліматичних умов у найбільш об'ємних приміщеннях. Її використання раціонально впродовж усього року, адже в спекотну пору вона створює приємну прохолоду, а в холодну — прогріває простір кімнати.

Щоб переконатися в тому, чи потрібен вам монтаж системи охолодження повітря такого типу, варто спочатку розібратися з його пристроєм і принципом роботи.

Монтаж системи охолодження повітря в Києві від компанії Ланет КЛІМАТ

Для підтримки комфортних кліматичних умов у масштабних приміщеннях потрібен професійний монтаж системи охолодження повітря. На допомогу може прийти монтажно-проєктна компанія Ланет КЛІМАТ із шестирічним досвідом на українському ринку.

Фахівці компанії не тільки якісно встановлять обране вами обладнання, а й допоможуть підібрати оптимальний варіант із урахуванням ваших індивідуальних вимог та особливостей приміщення, купити його за прийнятною ціною, а також проведуть його подальше професійне сервісне обслуговування. Ланет КЛІМАТ співпрацює як з великими підприємствами, так і з приватними особами, надаючи сервіс високої якості.

На сайті компанії ви можете ознайомитися із запропонованим асортиментом кліматичної техніки від провідних світових виробників і підібрати саме те найменування, яке здатне виконати потрібні вам завдання. Кожен із запропонованих варіантів чудово зарекомендував себе в роботі, довговічний і зручний в експлуатації, а також має широкий функціоналом.

Професійне встановлення й обслуговування кліматичного обладнання проводиться фахівцями Ланет КЛІМАТ на території Києва та області, включаючи Ірпінь, Бучу, Бровари, Ворзель, Обухів, Золоче, Вишневе, Чайку, Софіївську Борщагівку, Петропавлівську Борщагівку, Бориспіль та інші населені пункти +/-30 км від Києва.

Потрібна консультація? Зв’яжіться з нашим менеджером, і він допоможе вам з вибором

Принцип функціонування системи охолодження приміщення чилер-фанкойл

Від безлічі інших спліт-систем таке обладнання системи охолодження повітря відрізняється, в першу чергу, своїми складовими частинами. Якщо і інших системах в якості теплоносія виступає фреон, то в цій цю функцію виконує вода або етиленгліколь, що циркулюють трубопроводами. У свою чергу, туди холод подається за допомогою так званого чилера — зовнішнього блоку, який цей холод і виробляє.

Завдяки унікальній будові, цей тип системи охолодження приміщення має цілий ряд переваг, порівняно з іншими. Серед них можна виділити такі ключові характеристики:

 • Немає необхідності використовувати дорогі мідні труби, які потрібні для циркулювання фреону. У такому випадку можна обійтися звичайними водопровідними трубами, оснащеними теплоізоляцією.
 • Мінімізація впливу навколишнього середовища. Якщо система з використанням фреону втрачає свою працездатність за умови, якщо температура зовнішнього повітря опускається нижче -10 градусів, то на роботу цієї системи охолодження приміщення це ніяк не впливає. Вся справа в тому, що з внутрішнім теплообміном у повній мірі справляється фанкойл.
 • Ця система може з легкістю використовуватися не тільки для охолодження приміщення, але й з метою обігріву. У такому випадку потрібна подача гарячої води в фанкойли іншим контуром або можливе здійснення перемикання системи на котел опалення.
 • Необмежена протяжність трубопроводу, а також відстань між чилером і фанкойлом, що досягає до сотні метрів за умови встановлення високоефективної насосної станції.
 • Безпека використання такої системи в тих умовах, де заборонено застосування фреонів — наприклад, у медичних установах.
 • Система чудово адаптується до встановлення у великих комплексах, де в межах одного будинку розміщуються приміщення з раніше встановленим кліматичним обладнанням. У випадку із принципом чилер-фанкойл не потрібне відключення всієї системи в цілому, що спостерігається у звичайних фреонових систем.

Загалом система охолодження чилер-фанкойл чудово зарекомендувала себе на практиці, що й обумовлює її високу затребуваність і наявність безлічі позитивних відгуків.

Де використовується обладнання систем охолодження повітря чилер-фанкойл

Як правило, системи охолодження приміщень із використанням чилера та фанкойла застосовуються в масштабних приміщеннях, які мають велику площу та вимагають підтримки комфортних кліматичних умов.

Найчастіше вищезгадана система монтується у таких типах просторів:

 • великі торгові центри;
 • супермаркети з необхідністю охолоджувати великий простір;
 • офісні центри, де використовується один загальний чилер і декілька фанкойлів у кожному з офісів;
 • масштабні ресторани, що мають свої індивідуальні особливості;
 • сучасні офіси open space, де необхідно підтримувати комфорт у великих приміщеннях із великою кількістю людей, що розташовуються в них;
 • галереї, де знаходяться різноманітні предмети.

Окрім того, чилер активно використовується та для охолодження серверного приміщення, так як під час своєї роботи потужне обладнання виділяє в повітря велику кількість тепла. Це може призвести до таких негативних наслідків, як зниження продуктивності або навіть його повний вихід з ладу. Щоб цього уникнути, а також для забезпечення безперебійної роботи серверного обладнання застосовується чилер.